US Stock Available - 100% Discreet and Fast Free Shipping
Average: 2-5 workdays delivery
Gel Breast: YES
Standing Feet: YES
Product Specifications:
| Sex Doll Parameters | Manual measurement |
| Materials | Silicone Head + TPE Body |
| Height | 5 ft 31/ 162m |
| Full Bust | 38.58 in / 98cm |
| Waist | 25.59 in / 65cm |
| Hip | 41.33 in / 105cm |
| Vagina | 7.09 in / 18cm |
| Oral | 5.1 in / 13cm |
| Anal | 6.69 in / 17cm |
| Weight | 105.82 lb / 48kg |
Features:
Head Material: Soft Silicone
Body Material: Medical Grade TPE
Advantage of Silicone Head: Realistic; Looks more beautiful than TPE head; The mouth can be heated and have oral sex.
Advantage of TPE Body: Soft, more similar to human skin, better to use.
A Word About The Use Of An Oral-Accessible Silicone Head Sex Doll.
Silicone-headed oral sex dolls are becoming increasingly popular because of their realistic appearance and the additional features of the oral cavity.
1. Ensure that the mouth is thoroughly cleaned before and after each use to prevent the growth of bacteria and other contaminants.
2. Use a water-based lubricant to prevent damage to the silicone material of the head and to ensure a smoother and more comfortable experience.
3. It is recommended that the doll be stored in a cool, dry place. Because exposing the doll to extreme temperatures can cause the silicone material to become brittle or deformed.
4. Avoid sharp objects and excessive force when using the mouth to avoid tearing or damaging the material.
Comment